KKS
WYBIERZ KLUB SENIORA
WSPIERAMY AKCJE
17
12.2015
 
Okiem seniora: Wolontariat seniorów - czy to dla mnie?

Aktywność seniora przejawia się w różny sposób i jest niezmiernie ważna, ponieważ warunkuje radośniejsze przeżywanie starości. Jest to pojęcie wielopłaszczyznowe. Jednym z obszarów w którym ja się sprawdzam jest wolontariat. 
Działalność wolontaryjna jest moją drogą rozwoju osobistego, pasji,  samorealizacji a jednocześnie dążeniem do zmotywowania społeczności - do aktywności fizycznej i intelektualnej tak, „ żeby życie nie bolało”. Jak widać działa to w obydwie strony. Udowadniam więc, że wolontariat jest dla mnie. Rozpiera mnie radość widząc ludzi niegdyś zamkniętych, wycofanych a dziś uśmiechniętych, życzliwych, zadowolonych i … wdzięcznych.
Ogromnie cenię sobie przyjaźnie, które jak ciche Anioły są obok, stanowią kojący balsam mojej duszy. Jestem szczęśliwa, że mogę dać cząstkę siebie za jedno kultowe słowo „dziękuję”- choć tego nie oczekuję.

    Aktywizacja, wolontariat – słowa żywe na topie
    bogate w treść i w sens ich nigdy nie zwątpię.
    Wszystko gna, pędzi naprzód, dużo się zmienia
    tylko człowiek wciąż ten sami i jego pragnienia.
            Marianna Sitek KKS Chełmek    

« powrót

W ramach projektu Niedzielny Obiad chcemy wyróżnić firmy, które bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Seniorów.

 

Już we wrześniu rozpoczną się zajęcia komputerowe dedykowane osobom starszym w wieku 60+.

 

 

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga "Klub Celtycki" w Krakowie oraz Kolpingowski Klub Seniora w ramach projektu "Między Historiami-senior na drodze życia" planuje we wrześniu 2017 r. dwa  wydarzenia poświęcone szlakom św. Jakuba (Camino de Santiago).
 

 

 


W poniedziałek, 14 grudnia 2015 ,odbyła się w Sali kolumnowej Sejmu IV Ogólnopolska Konferencja Uniwersytetów Trzeciego Wieku. 

 


Ze względu na globalne zmiany demograficzne, seniorzy to grupa szczególnie narażona na wykluczenie.

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
Created by Agencja Interaktywna NEGON